Mbyllet takimi mes Partizanit dhe Skënderbeut në “Selman Stërmasi”, i vlefshëm për javën e 27-të në Kategorinë Superiore.

PARTIZANI – SKËNDERBEU 1-2:

Ferrati 85′ / Gripshi 43′, Dita 44′

Partizani: Hoxha, Bitri, Belica, Boldor, Trashi, Kote, Telushi, Malaj, Çinari, Bardhi, Cara. Trajner: Adolfo Sormani
Skënderbeu: Koliçi, Jashanica, Pollozhani, Pëllumbi, Imami, Daja, Dita, Elezi, Gripshi, Krasniqi, Bregu. Trajner: Ilir Daja