Teuta arrin një rezultat surprizë duke i hequr Kukësit mundësinë të fitonte dhe të ruante distancën me Tiranën në klasifikim.
Sherif Kallaku realizoi një gol të jashtëzakonshëm në minutën e pestë shtesë të takimit duke gëzuar tifozët durrsakë.

TEUTA-KUKËSI 2-2:
Kallaku 22’ (p), 90’+5/ Shkurtaj 45+3’ (p), 62’
Teuta: Frashëri, Arapi, Hoxha, Kuros, Todorovski, Kallaku, Aleksi, Vila, Vila, Çybja, Hebaj. Trajner: Edi Martini.
Kukësi: Xhika, Obanor, Limaj, Shkurtaj, Rroca, Krasniqi, Musolli, Malikji, Ethemi, Abazaj, Musta. Trajner: Shpëtim Duro