Është mbyllur në barazim 1-1, sfida mes Tiranës dhe Skënderbeut, e luajtur në “Air Albania”, e vlefshmë për javën e 22-të të Kategorisë Superiore.

Tirana-Skënderbeu 1-1
(Kale 80′ / Bregu 28′)
Tirana: Lika, Doka, Osmani, Vangjeli, Hoxhallari, Çelhaka, Batha, Torrasa, Kale, Kobinah, Ngo. Trajner: Emanuel Egbo
Skënderbeu: Koliçi, Imami, Pëllumbi, Pollozhani, Meksi, Dita, Elezi, Daja, Gripshi, Bregu, Pusi. Trajner: Ilir Daja
Gjyqtarët: Kridens Meta, Denis Rexha dhe Mariglen Llukmani.