Në ndeshjet e sotme të kategorisë superiore fitojnë Tirana dhe Skënderbeu.

Ja rezultatet e plota:

TIRANA – FLAMURTARI 2-0:
Muçi 21′, Ismajlgeci 67

Tirana: Lika, Hoxhallari, Ismajlgeci, Vangjeli, Doka, Çelhaka, Sidibe, Kobinah, Halili, Muçi, Ngo. Trajner: E. Egbo

Flamurtari: Bushi, Gocaj, Qarri, Pjeshka, Vrapi, Ramos, Muçollari, Nebihu, Haruni, Hoxhaj, Ribaj. Trajner: M. Troisi

LUFTËTARI – SKËNDERBEU 0-1:
Krasniqi 75′

LUFTËTARI: Shala, Dragoshi, Duka, Isufi, Malaj, Hyseni, Puci, Alinani, Lika, Mehmetllari, Çelaj. Trajner: Neritan Novi.

SKËNDERBEU: Koliçi, Pollozhani, Dita, Jashanica, Pëllumbi, Gripshi, Taipi, Mara, Bregu, Krasniqi, Mensah. Trajner: Ilir Daja.