Derbi i kryeqytetit kthehet përsëri me ngjyrat bardheblu. Skuadra e Orges Shehit ka mundur Partizanin me shifrat 1-0, duke thelluar edhe më shumë diferencën në kreun e renditjes e duke vazhduar krizën e thellë të të kuqve.nxemje

Në një ndeshje ku ka patur më shumë luftë e më pak raste, gjithçka është vulosur nga një penallti e akorduar nga VAR në minutat shtesë të pjesës së parë. Limaj me qetësi mposhti Hoxhën dhe aq mjaftoi për t’i dhënë suksesin Tiranës në këtë derbi.

Kjo, pasi Partizani nuk dukej në gjendje të rrezikonte portën e Bekajt, i cili ishte spektator thuajse gjatë gjithë duelit me topin që rrallëherë vinte drejt katërkëndorit të tij. Kështu, Tirana merr arratinë në krye të renditjes, ndërsa të kuqtë ndalen në kuotën e 4 pikëve, 10 larg kreut e sigurisht që tashmë mund të thuhet me plot gojë që është në krizë.

TIRANA-PARTIZANI 1-0
45’+7′ (pen) Limaj

Tirana: Bekaj, Ismajlgeci, Hoxhallari, Behiratçe, Toshevski, Najdovski, Toli, Limaj, Totre, Seferi, Ngo Trajner: O. Shehi

Partizani: Hoxha, Sota, Belica, Saliu, A. Marku, Rrapaj, Murataj, Mala, Musta, Stenio Zhunior, Filipoviç. Trajner: I. Daja

Gjyqtar: Eldorjan Hamiti

Asistent i parë: Ridiger Çokaj

Asistent i dytë: Dojando Myftari

VAR: Kridens Meta AVAR: Mario Shazivari