Vllaznia ka marrë një fitore shumë të rëndësishme me shifrat 2-1 ndaj Tiranës kampione në fuqi, duke e mundur këtë të fundit në fushën e saj, për t’u konfirmuar mes pretendenteve për titullin në Superiore.

Bardheblutë ishin ata që e nisën ndeshjen më mirë, duke sulmuar në kërkim të golit, por ai do të vinte në portën e tyre, pas një penalltie të shkaktuar nga Zhivanaj i cili la ekipin me 10 lojtarë. Marku shënoi nga pika e bardhe dhe kjo tronditi jo pak bardheblutë të cilët shumë shpejt pësuan edhe golin e dytë me anë të Kaina.

Ata më pas u zgjuan dhe tentuan të ndryshonin fatin e ndeshjes, teksa shënuan me anë të Xhixhës, ndërsa më pas ishte Marku ai i cili u ndëshkua me karton të kuq duke barazuar numrin e lojtarëve në fushë për të dy skuadrat. Por tentativat e njëpasnjëshme të bardhebluve nuk sollën gol dhe Vllaznia u ndihmua fillimisht nga traversa e në shtesë edhe nga shtylla e cila ndali gjuajtjen e Patrik, duke i dorëzuar tri pikët kuqebluve.

TIRANA – VLLAZNIA 1-2:
Xhixha 47′ / Marku 21′, Kaina 29′