Liverpool po kërkon përforcime për repartin e mbrojtjes dhe Jurgen Klopp po shikon në shtëpinë e tij, dmth në Bundesliga.

Siç raportohet nga talkSPORT, trajneri do të kishte synuar qendërmbrojtësin Piero Hincapié.

Mbrojtësi ekuadorian i Bayer Leverkusen, i lindur në vitin 2002, ka kontratë deri në vitin 2027 dhe aspirinat kërkojnë një shifër rreth 70 milionë euro për të.

Nuk i dihet nëse The Reds do të paguajnë një shifër aq të lartë, të presim zhvillimet.