Po hapet një ankand për kameriansin Andre Onana (1996). Portieri i Ajax ka hyrë në shënjestrën e klubeve të mëdha dhe me shumë gjasa do të jetë një nga xhevahirët në seancat e ardhshme të tregut të transferimeve.

Pretendentët do të jenë Chelsea, Barcelona dhe Paris St-Germain. Sipas raportimeve nga media Telegraph, klubi holandez i ka vendosur çmimin rreth 40 milion euro.