CAF ka zbuluar Top 11 të Kupës së Afrikës që sapo përfundoi dhe që pa Senegalin të fitojë.  Në Serinë A nuk luan asnjë lojtar, por mes pankinarëve gjejmë Koulibaly, Zambo dhe Anguissa, përveç lojtarit të ardhshëm të Interit Onana.

Njëmbëdhjetëshi ideal (4-3-3) është e përbërë si më poshtë:

Mendy (Senegal);  Hakimi (Marok), Abdelmonem (Egjipt), Tapsoba (Burkina Faso), Ciss (Senegal);  Elneny (Egjipt), N. Mendy (Senegal), Touré (Burkina Faso);  Salah (Egjipt), Aboubakar (Kamerun), Mané (Senegal).
Në dispozicion: Onana (Kamerun), Fai (Kamerun), Koulibaly (Senegal), Hamdy (Egjipt), Abo Elfetouh (Egjipt), Anguissa (Kamerun), M’Changama (Komoros), B. Traoré (Burkina Faso), Boufal ( Marok), Toko Ekambi (Kamerun), Deidhiou (Senegal).