Në ndeshjen e fundit të 1/8 të finaleve Lazio mund Parmën me një autogol të Muriqit në minutën e fundit të takimit dhe kalon në çerekfinale ku do të përballet me Atalantën.

LAZIO-PARMA 2-1
22′ Parolo (L), 82′ Mihaila (P), 90′ aut. Colombi (L)

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Parolo (90′ Vavro), Hoedt, Acerbi; Lazzari (71′ Lulic), Akpa Akpro, Escalante, Milinkovic-Savic (59′ Patric), Fares (71′ Marusic); Muriqi, A. Pereira (59′ Correa). Tr. S. Inzaghi

PARMA (4-3-3): Colombi; Busi, Curci, Dierckx (76′ Camara), Ricci; Dezi (62′ Brugman), Cyprien (62′ Hernani), Sohm; Mihaila (90′ Adorante), Brunetta, Sprocati (90′ Traore). Tr. D’Aversa