Mali i pari, Gambia e dyta, Tunizia e treta. Faza e parë e Kupës së Afrikës përfundon me ditën e fundit të Grupit F; Të tre formacionet tashmë ishin kualifikuar, mbeti të vendosej renditja e renditjes për çiftet e 16-të. Mali mund 2-0 një Mauritaninë tashmë të eliminuar dhe fiton grupin, përpara Gambias, e cila mundi 1-0 Tunizinë, e tradhtuar nga Jaziri (gabim nga penalltia) dhe e ndëshkuar në 93′ nga Jallow.

Mali – Mauritania 2-0:
2 ‘M. Haidara, 49’ stilolaps. I. Kone

Gambia -Tunizi 1-0:
93′ Jallow

KLASIFIKIMI

  1. Mali 7
  2. Gambia 7
  3. Tunizia 3
  4. Mauritania 0