Janë luajtur disa ndeshje të vlefshme për 1/16 e finaleve të Kupës së Spanjës. Kualifikohen Real Madrid, Barcelona dhe Valencia.

Ja rezultatet e plota të së mërkurës:

  • Ponferradina – Espanyol 1-1 (1-3 pen.)
  • Cartagena – Valencia 1-2
  • Eibar – Mallorca 1-2
  • Leganes – Real Sociedad 2-3
  • Linares – Barcelona 1-2
  • Baleares  Celta Vigo 2-1
  • Mirandes – Rayo Vallecano 0-1
  • Valladolid – Betis 0-3 
  • Alcoyano – Real Madrid 1-3