Një barazim dhe një fitore në pasditen e vonë të La Ligës: Baja dhe David Lopez nënshkruajnë 1-1 mes Girona dhe Osasuna, ndërsa në Vila-Real Submarino Amarillo mposht Almerian në një rikthim dhe në dhjetë lojtarë falë Baena 58’ dhe Jackson, autor i përfundimtares 2-1 pak sekonda nga fishkëllima e fundit.

Girona – Osasuna 1-1:
45’ Lopez / 37’ Barja

Villarreal – Almeria 2-1:
56’ Baena, 90’+4 Jackson / 31’ Melero