Betis Sevilla vazhdon të ëndërrojë Ligën e Kampionëve. Bardheblertët fitojnë 4-2 kundër Levantes dhe konsolidojnë pozitën e tretë në pritje të Atletico Madridit, kolchoneros në fakt kanë një ndeshje për të luajtuar. Spektakël nga Fekir, autor i një dygolëshi dhe në kuotën në 6 këtë sezon.

Levante – Real Betis 2-4:
43’, 46’ Gomez / 14’, 49’ Fekir, 29’ Gonzales, 42’ Carvalho.