Ndeshja e parë e të dielës për javën e 27-të të La Ligës, e cila do të përfundojë nesër me ndeshjen mes Athletic Bilbaos dhe Levantes.

Së fundmi është mbyllur përballja mes Cadiz dhe Rayo Vallecanos. Vendasit fitojnë 2-0 por nuk i largohen vendit të tretë nga fundi.

Cadiz – Rayo Vallecano 2-0
55 ‘Alcaraz, 63’ Idrissi