Pas tre humbjeve në po aq ndeshje, Sevilla ngre kokën dhe gjen tre pikët e para. Suksesi i ngushtë ndaj Las Palmas, vendos nënshkrimi i ri Lukebakio në minutën e 71-të.
Sergio Ramos, i cili u rikthye për të veshur fanellën e Nervionenses pas 18 vitesh, qëndroi në fushë për të gjitha 90 minutat duke bërë një lojë të shkëlqyer.

Sevilla – Las Palmas 1-0 ( ora 18.30)
71’ Lukebakio