Në ndeshjen e vlefshme për javën e dymbëdhjetë të Ligës Spanjolle, Villarreal dhe Elche mbyllin ndeshjen e tyre pa shënuar asnjë gol. Vendasit janë përpjekur më shumë për të shënuar golin pa mundur të kapitalizojnë. Pak veprime të shquara nga të dy palët me dy skuadrat që në fund të dy lëvizën renditjen e tyre.

Villarreal – Elche 0-0

Villarreal: S.Asenjo, P.Torres, Mario Gaspar (Cap.), P.Estupiñán, R.Albiol, Álex Baena, V.Iborra, D.Parejo, S.Chukwueze, Manu Trigueros, Gerard Moreno. Tr: Unai Emery
Ndërrime: T.Kubo <-> A.Baena (45′), F.Alcácer <-> S.Chukwueze (45′), F.Coquelin <-> V.Iborra (78′), Y.Pino <-> F.Alcácer (78′)

Elche: E.Badia, A.Barragán, G.Verdú (Cap.), Diego González, Josema, Tete Morente, Josan, I.Marcone, Raúl Guti, Fidel, P.Milla. Tr: Jorge Almirón
Ndërrime: J.Lucumí <-> J.Ferrández Pomares (87′), O.Mfulu <-> J.Morente Oliva (87′)

KV: D.Parejo, R.Albiol, F.Coquelin, P.Milla, F.Chaves de la Torre