Sulmuesi Timo Werner do t’i mungojë Gjermanisë për Kupen e Botes, pas nje demtimi ne kavilje në ndeshjen e Leipzigut kundër Shakhtarit.

“Një gjë shumë e vështirë për mua! Do të jem jashtë për javët e ardhshme, do të humbas Kupën e Botës dhe do të më duhet të mbështes @RBLeipzig dhe @DFB_Team nga divani fatkeqësisht. Faleminderit për të gjitha mesazhet tuaja!” , – shkruante sulmuesi gjerman në profilin e tij.

Hansi Flick deklaroi:
Ky eshte nje lajm i trishte. Me vjen keq per Timon. Mungesa e tij eshte nje humbje e madhe per ne”