Me sa duket nuk ka paqe per Interin dhe per Romelu Lukakun ne kete moment per sa i perket demtimeve.

Vetem pak dite pasi lojtari eshte rikthyer te vrapoje me shoket ne Appiano Gentile, ai ka pesuar nje demtim tjeter muskulor.

Kete gje e ka bere me dije vetem pak minuta me pare klubi zikalter me ane te nje komunikate zyrtare ne faqen e saj ne internet. Sipas tyre, Big Rom ka ndjere nje dhimbje diten e djeshme ne stervitje dhe sot ne mengjes ka bere disa kontrolle shtese ne Humanitas di Rozzano.

Keto kontrolle kane treguar se lojtari ka pesuar nje demtim muskular ne kofshen e majte dhe do te duhet te qendroje pushimKushtet e tij do te vleresohen dite pas dite, me Simone Inzaghi qe do duhet te heqe perseri dore nga belgu. Ai nuk do te udhetoje me skuadren ne Munchen, por tashme pothuajse e sigurt edhe mungesa e tij ndaj Juventusit te dielen. Edhe pse kjo e fundit nuk eshte zyrtare, nuk ka kohe per te rekuperuar nje demtim te tille ne vetem pese dite.” , – shkruhet në njoftimin e klubit zikaltër.