Sezoni i Milan Skriniar në Paris Saint-Germain rrezikon të përfundojë. Ish-qendërmbrojtësi i Interit u detyrua të largohej në minutën e 71-të të Superkupës së Francës kundër Toulouse, ndeshje e fituar 2-0 nga PSG falë golave ​​të Lee dhe Mbappé.

Qendërmbrojtësi sllovak është goditur rëndë në kaviljen e këmbës së majtë dhe sipas asaj që raportohet nga RMC lëndimi është i rëndë, aq sa lojtari do të duhet t’i nënshtrohet një operacioni. Një goditje e vërtetë për PSG-në dhe për lojtarin, i cili po shkon drejt një mungese të gjatë: sezoni i tij tashmë mund të ketë përfunduar.

Pas ndeshjes kundër Toulouse, trajneri i PSG-së, Luis Enrique, duke folur në një konferencë për shtyp, foli për dëmtimin e qendërmbrojtësit si më poshtë:
Nuk di ende asgjë për gjendjen e Skriniar, por është një dëmtim jo i parëndësishëm. Sigurisht që ai do të jetë. mungon në ndeshjet e radhës”.