Jo vetëm humbja ndaj Lacios. Për të shqetësuar mendimet e Simone Inzaghit dhe tifozëve të Interit është edhe dëmtimi që Romelu Lukaku pësoi në stërvitjen e sotme, dy ditë para se të rikthehej në fushë.

Siç raporton ‘Sky Sport’, sulmuesi belg ka pësuar një tendosje muskulore në kofshën e majtë, që me siguri do ta bëjë të padisponueshëm për ndeshjen në shtëpi kundër Cremonese, të planifikuar për të martën në mbrëmje në orën 20:45.

Një kontroll i mëtejshëm është planifikuar për të hënën, edhe nëse shpresat e zikaltërve për ta parë Lukakun në punë me rastin e derbit të shumëndjerë me Milanin të shtunën e 3 shtatorit, zvogëlohen në dridhje.

Prania e tij në derbin milanez, deri më sot, duhet të konsiderohet me rrezik shumë të lartë, me pak mundësi për një rikuperim të shpejtë që do t’i jepte Inzaghit disponueshmërinë e princit të tij sulmues.  Pa harruar debutimin e afërt në Champions League, të planifikuar për 7 shtator në San Siro kundër Bayern Munichut të frikshëm.

Ndalesa e parë e sezonit për Lukakun, autor i një goli dhe një asistimi në këto tre ditët e para. Në Olimpico të Romës ai mbeti i thatë, para një humbjeje që Interi nuk do ta kishte shpresuar kurrë.