8 gola në 90 minuta lojë, ndeshja e vlefshme për xhiron e 10-të të La Liga-s mes Sevillas dhe Levantes sigurisht që dhuroi spektakël. 5-3 rezultati final i ndeshjes, me fitoren bardhekuqve.

SEVILLA – LEVANTE 5-3:
Oliver Torres (8′), Rafa Mir (24′), Diego Carlos (38′), El Haddadi (50′) e Reges (64′) / Di Morales (33′ e 55′) e Melero (61′)