Kanë përfunduar dy ndeshjet e para në LaLiga. Atletico Madrid fiton në fushën e Osasunës, ndërsa Real Valladolidi mposht Valencian.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

REAL VALLADOLID – VALENCIA 1-0:
90’ Larin

OSASUNA – ATLETICO MADRID 0-1:   
74’ Niguez