U luajtën sot ndeshjet e javës së 38-të dhe të fundit në LaLiga.

Atletico Madrid mund me përmbysje Real Valladolidin dhe shpallet kampion.

Fitojnë edhe Real Madrid, Barcelona. Fiton edhe Elche që qëndron në LaLiga.

Ja rezultatet e plota të turnit të fundit:

Celta Vigo-Real Betis 2-3:
32′ Aspas (C), 49′ Mendez (C), 53′ Iglesias (R), 69′ Fekir (R), 73′ Ruiz (R)

Eibar-Barcelona 0-1:
81′ Griezmann

Elche-Athletic Club 2-0:
28′ Boye, 73′ Guti

Huesca-Valencia 0-0

Osasuna-Real Sociedad 0-1:
86′ aut. Perez

Real Madrid-Villarreal 2-1:
20′ Pino (V), 87′ Benzema (R), 92′ Modric (R)

Real Valladolid-Atletico Madrid 1-2:
18′ Plano (R), 57′ Correa (A), 67′ Suarez (A)