Në ndeshjet e djeshme në LaLiga, barazon Real Madrid, ndërsa fitojnë Atletico Madrid dhe Celta Vigo.

Ja rezultatet e plota të ditës së djeshme:

Elche – Real Madrid 1-1:
20′ Modric (RM), 52′ (pen) Fidel (E).

Atletico Madrid – Getafe 1-0:
20′ Luis Suárez.

Celta Vigo – Huesca 2-1:
33′ Nolito (CV), 61′ Aspas (CV), 84′ Jaime Seoane (H).

Granada CF – Valencia 2-1:
36′ Gameiro (V), 48′ Kenedy (G), 88′ Molina (G).