Në ndeshjet e mbrëmjes në LaLiga, barazon Sevilla, fitojnë Villarreali dhe Levante.

Ja rezultatet e plota:

Levante – Real Sociedad 2-1:
22′ Isak (Real Sociedad), 28′ Martí (Levante), 87′ Frutos (Levante)

Osasuna – Villarreal 1-3:  
7′ Gerard Moreno (Villarreal), 29′ Niño (Villarreal), 70′ (pen) Torres (Osasuna), 86′ Gerard Moreno (Villarreal).

Sevilla – Valladolid 1-1:
31′ (pen) Ocampos (Sevilla), 87′ García (Valladolid).