Barcelona dhe Valencia kanë zhvilluar një ndeshje të bukur që në fund u mbyll 2-2.

Katalunasit shënuan me Leo Meessin 45’ dhe Ronald Araujon 52’, ndërsa Valencia u kundërpërgjigj me Mouctar Diakhaby 29’ dhe Maximiliano Gomez 69’.

Lojtari më i mirë i ndeshjes, doli të jetë portieri i Valencias, Jaume Domenech.

Barcelona me këtë barazim pas 13 ndeshjesh ka 21 pikë dhe mban vendin e 5-të.