U luajtën sot 4 ndeshje në LaLiga. Barcelona fiton në ndeshjen e lamtumirës së Pique, marrin trepikëshin edhe Real Valladolid dhe Osasuna, ndërsa Getafe barazon me Cadiz.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Getafe – Cadiz 0-0:

Valladolid – Elche 2-1:
Javier Sánchez (40), Roque Mesa (46) / Josan Ferrández (63)

Celta Vigo – Osasuna 1-2:   
Iago Aspas (19) / E. Ávila (8), (28)

Barcelona – Almeria 2-0:   
O. Dembélé (48), F. de Jong (62)