U luajtën sot 4 ndeshje të javës së gjashtë në LaLiga. Barcelona mund Celtan me përmbysje rezultati, barazojnë Valencia dhe Sevilla

Ja rezultatet e plota të ditës:

Girona – Mallorca 5-3:
David López 26′, A. Dovbyk 33′ (pen), Ivan Martin 37′, Y. Herrera 45′, Sávio 57’/ V. Muriqi 4′ (pen), Abdón Prats 88′, 90′ + 5′

Osasuna – Sevilla 0-0:

Barcelona – Celta Vigo 3-2
R. Lewandowski 81′, 85′, João Cancelo 89′ / J. Larsen 19′, A. Douvikas 76′

Almeria – Valencia 2-2:
Diego López 14′, Guerro 63’ / Arribas 59’, 69’