Në ndeshjen e vlefshme për javën e tridhjetë të Ligës Spanjolle, Cadiz fiton 1-0 ndaj Getafe. Goli i Timorit në minutën e 64-të i lejoi vizitorët të marrin 3 pikë të vlefshme.

Në një përballje të ekuilibruar midis dy ekipeve, momenti kryesor erdhi në minutën e 64-të kur Timori depërtoi në mbrojtjen e kundërshtarit. Ai gol ishte i mjaftueshëm për të marrë 3 pikë vërtet të çmuara, pasi ndeshja, në fakt, përfundoi me rezultatin 1-0.

Përveç golit, José Mari dhe shokët e tij të skuadrës goditën edhe një shtyllë me Alejon.