Barcelona është ndalur nga Celta Vigo në kuadër të javës së 32-të në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Golat për katalunasit i shënoi Luis Suarez (20’/67’), ndërsa për Celtan ishin Fedor Smolov (50’) dhe Iago Aspas (88’).

Celta Vigo ishte ekipi më i mirë në fushë sesa Barcelona.

Lionel Messi ishte lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë, ndërsa dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri i vendasve, Ruben Blanco.