LaLiga 2021/22 fillon me një sukses për kampionët në fuqi Atlético Madrid. Sukses 1-2 në fushën e Celta Vigos.

Angel Correa autori i dy golave ishte edhe heroi i mbrëmjes. Në 23’ dhe 64’ golat për argjentinasin, me një barazim momental në një penallti nga Iago Aspas 59’.