Përfunduan 3 ndeshjet e para të ditës në
LaLiga. Fitojnë Athletic Bilbao, Real Sociedad dhe Osasuna.
Ja rezultatet e pasdites dhe golashënuesit:

Ora 14:00
Osasuna – Elche 2-1:
A. Ezzalzouli (71), (84) / Tete Morente (44)

Ora 16:15
Espanyol – Athletic Club 1-2
:
Darder (90) / Inaki Williams (22), Nico Williams (75)

Ora 18:30
Real Sociedad – Getafe 2-0:
Mikel Oyarzabal (45+2), T. Kubo (60)