Në ndeshjet e sotme në LaLiga, fitojnë Atletico Madrid dhe Barcelona, humb Valencia, ndërsa barazon Villarreali.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Real Sociedad – Atletico Madrid 0-2:
49′ Hermoso, 74′ Llorente.

Huesca – Levante 1-1:
31′ (pen) Ontiveros / 53′ Melero.

Valencia – Sevilla 0-1:
81′ Suso.

Elche – Osasuna 2-2:
46′ Fidel, 64′ Brasanac / 10′ Rubén García, 78′ Carrillo.

Villarreal – Athletic Bilbao 1-1:
75’ Pino, / 19’ Williams

Real Valladolid – Barcelona 0-3:
21’ Lenglet, 35’ Braithwaite, 65’ Messi.