Në ndeshjet e pasdites në LaLiga, fitojnë Atletico Madrid dhe Sevilla, barazon Eibar.

Ja rezulatet e plota:

Granada – Atletico Madrid 1-2
66′ Herrera / 63′ Llorente, 74′ Correa

Sevilla – Huesca 1-0:
57’ Haddadi

Eibar – Valladolid 1-1:
23′ Kike García / 7′ (pen) Mesa