Në ndeshjet e sotme në LaLiga, fitojnë Barcelona, Atletico Madrid dhe Athletic Bilbao.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Huesca – Barcelona 0-1:
27’ De Jong.

Eibar – Granada 2-0:
55′, 76′ Gil.

Real Sociedad – Osasuna 1-1:
20′ Calleri (O), 46′ Barrenetxea (RS).

Athletic Bilbao – Elche 1-0:
25′ Muniain.

Alaves – Atletico Madrid 1-2:
41′ Llorente (AM), 84′ Aut. Felipe (A), 90′ Luis Suárez (AM).