Në ndeshjet e sotme në Laliga, fitojnë Barcelona dhe Atletico Madrid teksa mbyllen në barazim dy sfidat e tjera.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Barcelona – Athletic Bilbao 2-1:
20′ Messi, 74′ Griezmann / 49′ Aut. Alba

Granada CF – Celta Vigo 0-0:

Getafe-Alaves 0-0:

Cádiz – Atletico Madrid 2-4:
35′, 71’ Negredo / 28′, 50’ (pen.) Luis Suárez, 44′ Ñíguez, 88′ Koke