Përfunduan 3 ndeshjet e para të ditës në LaLiga. Fitojnë Barcelona dhe Sevilla, ndërsa humb Valencia.

Ja rezultatet e plota:

Rayo Vallecano – Valencia 2-1:
Isi Palazón (5), Nico González (52 Autg) / M. Diakhaby (90+3)

Espanyol – Sevilla 2-3:
Joselu (45+4 PEN), M. Braithwaite (62) /E. Lamela (1), José Ángel Carmona (26), (45)

Cadiz – Barcelona 0-4:
F. de Jong (55), R. Lewandowski (65), Ansu Fati (86), O. Dembélé (90+2).