Në ndeshjet e sotme të kampionatit spanjoll fituan Barcelona, Sevilla dhe Villarreal.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Villarreal – Getafe 1-0:
52′ Moi Gómez.

Barcelona – Alaves 4-1:
14′ Griezmann (B), 45′ Vidal (B), 56′ Pons (A), 69′ Messi (B), 75′ pen. Suarez (B)

Mallorca – Sevilla 0-2:
20′ Diego Carlos, 63′ pen. Banega.

Real Valladolid – Valencia 1-1:
83’ Guardiola (RV) , 90 +4’ Vallejo (V)