Në ndeshjet e sotme nē LaLiga, fitojnë Barcelona, Villarreal dhe Betis.
Ja rezultatet e plota:

BARCELONA – ESPANYOL 1-0:
Suarez 56’

GETAFE – VILLARREAL 1–3:
Duro 80′ / Cazorla 65′ (p), 85′ (p), Rubén Peña 92′,

REAL BETIS – OSASUNA 3–0:
Guido Rodríguez 3′, Alfonso Pedraza 24′, Aleñá 96