Në ndeshjet e pasdites në LaLiga, fitojnë Celta Vigo dhe Cadiz, ndërsa barazon Elche me Real Betisin.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Elche – Real Betis 1-1:
36′ Milla / 14′ (pen) Iglesias

Alaves – Celta Vigo 1-3:
86′ Lejeune / 8′ Nolito, 14′ Aspas, 20′ Santi Mina

Cadiz – Valencia 2-1:
14’ Cala, 88’ Mauro / 19’ Gameiro