Janë luajtur pasdite 3 ndeshje në LaLiga. Fiitojnë në shtëpi Espanyol dhe Valencia.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Espanyol-Levante 4-3:   
Darder (6), Raúl de Tomás (49), Javi Puado (60), (76) / Jorge de Frutos (11), Son (26), Morales (57)

Alaves-Getafe 1-1:   
Joselu (86), E. Ünal (20)

Valencia-Elche 2-1:   
Gonçalo Guedes (23), C. Piccini (86) / L. Boyé (75)