Në dy ndeshjet e tjera të passdites në Laliga, fitojnë në shtëpi Sevilla dhe Real Sociedad.

Ja rezultatet e plota:

SEVILLA – REAL BETIS 2-1:   
24’ pen. Rakitic, 41’ Haddadi / 90’+4’ Canales

REAL SOCIEDAD – OSASUNA 1-0:
52’ Elustondo