Real Madridi ka fituar 3-0 në fushën e Getafes në kuadër të javës së 19-të në La Liga.

Golat për Los Blancos i shënuan David Soria (34’/auto-gol), Raphael Varane (53′) dhe Luka Modric (90+5′).

Në ndeshjen tjetër të kampionatit spanjoll Valencia mundi 1-0 Getafen në Mestalla.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua për vendasit nga Maximiliano Gomez (25’).