U luajtën sot 4 ndeshje të LaLigas. Fitojnë Real Madrid, Real Sociedad dhe Athletic Bilbao, ndërsa barazon Sevilla.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Real Sociedad – Levante 1-0:
42′ Barrenetxea.

Elche – Sevilla 1-1:
11′ Roco / 40′ En-Nesyri

Real Betis – Real Madrid 0-1:
61’ Carvajal

Celta Vigo – Athletic Bilbao 0-1:
34′ Iñaki Williams.