U luajtën pasditen e sotme 4 ndeshje në LaLiga. Fitojnë Real Sociedad dhe Las Palmas, barazon Villarreal.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Real Sociedad – Getafe 4-3:
T. Kubo 2′, Mikel Oyarzabal 61′ (pen), 88′, Brais Méndez 66′ / Carles Aleñà 39′, Borja Mayoral 45′ + 5′ (pen), Latasa 90′ + 2′

Rayo Vallecano – Villarreal 1-1:
Kike Pérez 16′ / A. Sørloth 15′

Betis – Cadiz 1-1:
G. Rodríguez 60′ / Chris Ramos 41′

Las Palmas – Granada 1-0:
Kirian Rodríguez 90′ + 2′