Në ndeshjet e sotme në LaLiga, fitojnë Valencia, Cadiz dhe Levante.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Valladolid-Valencia 0-1:
76′ Soler

Cádiz-Alaves 3-1:
15′ Álex Fernández (Cádiz), 23′ (pen) Joselu (Alaves), 56′ Lozano (Cádiz), 68′ Negredo (Cádiz).

Levante-Eibar 2-1:
51′ Inui (Eibar), 65′ Melero (Levante), 76′ Morales (Levante).