Në ndeshjet e pasdites në LaLiga, fitojnë Valencia, Celta Vigo dhe Eibar.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Valencia-Valladolid 3-0:
46′, 48′ Maxi Gómez, 89′ Thierry Correia.

Villarreal – Celta Vigo 2-4:
25′ Moi Gómez, 87′ (pen) Moreno/ 19′, 34′ (pen) Santi Mina (Celta Vigo), 48′ (pen) Méndez, 57′ Solari

Getafe-Eibar 0-1:
89′ (pen) Recio.