Në ndeshjet e pasdites në LaLiga, fitojnë Villarreal dhe Granada, barazon Alaves.
Ja rezultatet e plota:

GRANADA – MALLORCA 1-0:
24′ Montoro.

REAL SOCIEDAD – VILLARREAL 1-2:
22′ Willian José (Real Sociedad), 58′ (R) Manu Trigueros (Villarreal), 72′ Santi Cazorla (Villarreal).

DEPORTIVO ALAVES – REAL BETIS 1-1:
14’ Aleix Vidal (Real Betis), 55’ Emerson