Përfunduan ndeshjet e pasditës në LaLiga. Fiton Girona, ndërsa barazon Sevilla.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

CELTA VIGO – GIRONA 0-1:
20’ Portu

CADIZ – ATHLETIC BILBAO 0-0:

SEVILLA – OSASUNA 1-1:
24’ Romero / 55’ Budimir